🗓 21.06.2021
A w okresie wakacyjnym...oprócz odpoczynku...


26.06 - Tychy - "Blaskuś" (program dla dzieci).
01.07. - "Blaskuś" - Klub "Józefinka" w Katowicach (spektakl dla dzieci).
04.07 - Słupsk - Spektakl muzyczno-literacki dla mieszkańców Słupska pt. "Powróćmy jak za dawnych lat".
12-14.07 - Warsztaty międzypokoleniowe organizowane przez Centru Integracji Pokoleniowej w Chorzowie.
09-11.08 - Warsztaty międzypokoleniowe organizowane przez Centru Integracji Pokoleniowej w Chorzowie.
25.08. - "Blaskuś" - Klub "Józefinka" w Katowicach(spektakl dla dzieci).

🗓 23.03.2021
Projekt "Tolerancja" ღ

Startujemy z naszym najnowszym projektem. Po raz pierwszy korzystając również z platformy zrzutka.pl. Więcej informacji w zakładce menu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej akcji.

🗓 15.03.2021
Próbujemy

Nasze oferty związane są nie tylko z realizacją spektakli ale również z nowym pomysłem związanym z organizacją Integracyjnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Niestety póki co Covid sprawia, że ich realizacja staje pod znakiem zapytania. Próbujemy dalej 😉

🗓 10.02.2021
Czas na pisanie wniosków

Rozpoczęliśmy składanie wniosków i ofert w tzw. konkursach otwartych i w ramach małych grantów.

🗓 04-05.02.2021
Live streaming - Katowice

Spektakle teatralne i 5 transmisji na żywo dla 15 przedszkoli na terenie miasta Katowice.

🗓 10.01.2021
Gorący okres

Trochę pracy przed nami i wiele przedszkoli do odwiedzenia z naszym najnowszym projektem. Niebawem więcej szczegółów.

🗓 04.01.2021
Projekt - "Covid"

W pewnym sensie wracamy do "Covida". Niestety to wciąż trudny temat szczególnie jeśli chodzi o jego zrozumienie wśród najmłodszych. Nasz najnowszy spektakl, który przygotowujemy dla dzieci będzie odpowiedzią na wiele pytań, które stawiają najmłodsi.

🗓 01.01.2021
Nowy Rok - Nowe wyzwania

Z Nowym Rokiem przed naszym Stowarzyszeniem staną nowe wyzwania i wiele planów do zrealizowania 😉 Już niebawem więcej szczegółów.

🗓 28-29.12.2020
Live streaming - Gdańsk

"Rudolf i zaginione prezenty" - bezpośrednia transmisja do 10 przedszkoli na terenie miasta Gdańsk

🗓 16-17.12.2020
Live streaming - Poznań

"Rudolf i zaginione prezenty" - bezpośrednia transmisja do 15 przedszkoli na terenie miasta Poznań.

🗓 01.12.2020
Projekt - live streaming

Dwa miasta - Poznań i Gdańsk sfinansowały nasz projekt związany z przeprowadzeniem w okresie przedświątecznym 9 spektakli dla 25 przedszkoli. Spektakl pt. "Rudolf i zaginione prezenty" ukaże się w formie live streamingu (bezpośredni przekaz) w dniach 16-17.12 w Poznaniu oraz 28-29.12 w Gdańsku. Transmisja zostanie przeprowadzona z Miejskiego Domu Kultury "Południe" z siedzibą w Katowicach.

🗓 27-19.11.2020
Premiera Programu

W tych dniach ukazały się trzy odcinku programu muzycznego dla dzieci pod nazwą "Kto to ? Co to ?"

🗓 16.11.2020
Rozpoczęcie Projektu

W ramach programów grantowych i otrzymanej dotacji z Wydziału Kultury UM Katowice rozpoczęliśmy pracę nad projektem związanym z realizacją spektaklu świątecznego dla dzieci pt. "Bałwanek w opałach", który jest historią o przyjaźni i pomocy. Premiera tuż przed Świętami.

🗓 16-17.11.2020
Spektakle w Domu Dziecka

W tych dniach mieliśmy możliwość i ogromną przyjemność wystąpić dla dwóch oddziałów Domu Dziecka "Tęcza" w Katowicach. Spektakle odbyły się online, w czasie rzeczywistym poprzez tzw. streaming, który był przekazywany z Domu Kultury "Południe", którego siedziba jest w Katowicach - Kostuchnie.

🗓 13.11.2020
Premiera Spektaklu

Kolejny spektakl, który przygotowaliśmy dla najmłodszych to teatr telewzizji pt. "Wirus z koroną na głowie".

🗓 28.10.2020
Premiera Spektaklu

W dniu dzisiejszym ukazał się w mediach społecznościowych nasz premierowy spektakl pt. "Błyśnij z nami odblaskami". Serdecznie zapraszamy do oglądania.

🗓 01.10.2020
Małe Granty

Wydział Kultury Urzędu Miasta w Katowicach przyznał naszemu Stowarzyszeniu granty na realizację kolejnych projektów w zakresie edukacji najmłodszych. Projekt pod nazwą "Kto to ? Co to?" to innowacyjny program oparty na elementach dzieła muzycznego a także przybliżający najmłodszym najbardziej popularne pojęcia muzyczne.  Planowana premiera przypada na koniec listopada. Drugi z projektów to spektakl świąteczny pt. "Bałwanek w opałach", który jest historią o przyjaźni i pomocy. Premiera tuż przed Świętami.

🗓 15.09.2020
Dla Domów Dziecka

Stowarzyszenie podjęło pracę nad nową inicjatywą skierowaną do wychowanków Domów Dziecka na terenie woj. śląskiego. Głównym celem jest organizacja cyklu bezpłatnych spektakli edukacyjno-kulturalnych. O szczegółach możecie Państwo przeczytać w zakładce Projekty.

🗓 01.09.2020
Zmiana Statutu

Podczas walnego zebrania członków stowarzyszenia podjęto uchwałę o zmianie punktu w statucie organizacji mówiącym o sposobie jego reprezentowania. Dotychczas.do reprezentacji Stowarzyszenia, w tym składania oświadczeń woli za Stowarzyszenie uprawnionych było dwóch członków zarządu działających łącznie (Prezes i Wiceprezes zarządu). Po zmianie, do reprezentacji. w tym składania oświadczeń woli uprawniony jest wyłącznie Prezes Zarządu.

🗓 30.08.2020
Mały Grant I

Tym razem w ramach tzw. małych grantów otrzymaliśmy dotację z Wydziału Kultury UM Katowice na realizację spektaklu dla dzieci w zakresie bezpieczeństwa. Praca nad projektem potrwa do końca września. Dzieci będą mogły go zobaczyć (online) już w październiku.

🗓 17.08.2020
Z Fundacją PZU

Dzięki dotacji uzyskanej z Fundacji PZU rozpoczęliśmy pracę nad spektaklem edukacyjnym dla dzieci pod nazwą "Wirus z koroną na głowie. Planowane zakończenie projektu nastąpi w pierwszej połowie października a gotowy spektakl będzie można zobaczyć online na naszej oficjalnej stronie Stowarzyszenia, a także w mediach społecznościowych.