POWRÓCMY JAK ZA DAWNYCH LAT - KONCERT MUZYCZNO-LITERACKI

Główną ideą koncertu jest zapewnienie odbiorcom niezapomnianych wrażeń artystycznych i „powrót” do czasów kiedy to jako młodzi ludzie nucili szlagiery wykonywane przez największych artystów tego okresu m.in.: Eugeniusza Bodo, Toli Mankiewiczównej, Zuli Pogorzelskiej, Hanki Ordonówny, Miry Zimińskiej, Adolfa Dymszy czy Mieczysława Fogga. W repertuarze znajdują się tak znakomite piosenki jak np.; "Miłość ci wszystko wybaczy",„Umówiłem się z Nią na 9”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Zimny drań” i wiele innych. Utwory wokalne przeplatane są humorystycznymi tekstami zaczerpniętymi z jednego z najlepszych kabaretów dwudziestolecia międzywojennego jakim był „Kabaret Qui Pro Quo”, który w tym czasie był kabaretem literackim i inteligenckim, a tworzone teksty wychodziły spod pióra m.in. Juliana Tuwima. Dodatkowo cały klimat koncertu podkreślają elementy scenograficzne (tła, ubiór i stylistyka) nawiązująca do mody lat 20/30-tych ubiegłego wieku. Podczas koncertu przypomnimy zatem niezapomniane piosenki i szlagiery, które pomimo upływu wielu lat mają swoich wiernych słuchaczy i miłośników, i to nie tylko wśród starszego pokolenia. Koncert oddający atmosferę tamtych czasów i tzw. "klimatów muzyczno-kabaretowych" z pewnością będzie niezapomnianym wydarzenim kuturalnym, zarówno dla młodej, jak nieco starszej widowni.

Czas trwania spektaklu: 60 minut

FRAGMENTY KONCERTU - KATOWICE 2022

FRAGMENTY KONCERTU - CHORZÓW 2021

WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA SENIORÓW - TEATR, MUZYKA, TANIEC

- Zajęcia przewidziane są dla grup złożonych od 20 do 30 uczestników w grupie wiekowej 60+
- Warsztaty opracowane zostały pod kątem 3 dniowego cyklu zajęć.
- Każdego dnia odbywają się 3 godzinne zajęcia z podziałem godzinowym na teatr, muzykę i taniec.
- Zajęcia prowadzone są przez 3 specjalistów z każdej dziedziny sztuki plus akompaniator.
- Łączna liczba godzin 9.
- W ostatnim dniu realizowany jest również teledysk z udziałem uczestników.

Podczas warsztatów realizowane będą zajęcia obejmujące poszczególne obszary sztuki.

Teatr – Tematyka zajęć: Warsztaty teatralne mają na celu pobudzić kreatywność uczestników, otworzyć ich na nieszablonowe myślenie oraz postawić na integrację grupy poprzez niekonwencjonalne metody współpracy i głębsze poznawanie siebie nawzajem i siebie samych w działaniu. Praca obejmie ćwiczenia z zakresu: elementarnych zadań aktorskich, tworzenia etiud, działania z rekwizytem, pantomimy, budowania postaci, poprawnej wymowy i zasad dialogowania. Zajęcia prowadzone w charakterze musicalowym pozwolą uczestnikom na dobrą zabawę i uwolnienie emocji w improwizacji, relacjach między partnerami scenicznymi oraz połączeniu słowa mówionego, śpiewanego i ruchu.

Taniec – Tematyka zajęć: Na zajęciach tanecznych przedstawiamy zdrowe i przystępne metody rozgrzewki jak i relaksacyjne. Ćwiczenia ogólnorozwojowe dla każdego w każdym wieku, poprawiające samopoczucie, kondycje i sprawność fizyczną. Dalej będziemy tworzyć wraz z grupą sekwencje ruchowe, krótkie struktury choreograficzne. Pracując z grupą korzystając z technik: tańca współczesnego i kontakt improwizacji, zarówno nauczymy konkretnych ruchów tanecznych, partnerowań, zabaw ruchowych ale też nauczymy struktur improwizacyjnych by pobudzić kreatywność uczestników.

Muzyka – Tematyka zajęć: Zajęcia obejmą podstawy śpiewu, oddechu, budowy aparatu głosowego i higieny, pracę nad techniką wokalną: emisją głosu, dykcją, prawidłowym oddechem, pracy nad ciałem i postawą, interpretacją tekstu. Uczestnicy będą mieli okazję rozwijać słuch harmoniczny podczas śpiewu w wielogłosie, a także nauczyć się pracy z mikrofonem, a co najpiękniejsze skorzystać z pracy w twórczej grupie i wspólnie poimprowizować.

Cały program i scenariusz opracowany i dostosowany jest pod kątem realizacji określonych celów:
- nauka współpracy w grupie,
- rozwijanie wspólnych pasji i wyobraźni,
- rozwijanie umiejętności artystycznych, wyobraźni, ekspresji i kreatywności,
- rozwijanie aktywności twórczej,
- budzenie i wzmacnianie poczucia własnej wartości,
- przeciwdziałanie różnym formom wykluczenia z życia społecznego i kulturowego,
- organizacja wolnego czasu

W miesiącach lipcu i sierpniu wspólnie z Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie zorganizowane zostały Międzypokoleniowe Warsztaty Artystyczne dla grupy juniorów i seniorów.
Zajęcia prowadzone przez trzy dni zakończyliśmy nagraniem wspólnego teledysku.

BEZ PUENTY IMPRO

Teatr improwizowany to forma teatru, w której aktorzy tworzą spektakl na oczach publiczności, która "podrzuca" aktorom pomysły na fabułę. Jeśli nie masz pomysłu jaki spektakl komediowy obejrzeć, a wszystkie farsy już Ci się dawno przejadły to trafiłeś idealnie! „Bez Puenty” na Twoich oczach stworzy spektakl improwizowany... , który nigdy nie będzie taki sam. Oprócz wielu spektakli, które zostały już zagrane do wielkich sukcesów można zaliczyć występ w chorzowskim Teatrze Rozrywki, w którym grupa przedstawiła premierowy Improwizowany Musical.

Proponowane formy spektaklu:
Fabuła (długa forma)
Krótkie formy improwizowane (zbiór kilku gier w interakcji z publicznością)
Musical (długa forma)

Aktorom towarzyszy akompaniator (pianista) lub trio muzyczne (el. piano, bas, perkusja)

Czas trwania spektaklu: 75 minut.