W punkcie 21 statutu Stowarzyszenia mamy wpisane również krzewienie kultury w szczególności w zakresie muzyki, tańca, teatru, literatury, w tym także kultury folk (ludowej). Współpracujemy m.in. z wieloma artystami, którzy pielęgnują tradycje ludowe poprzez twórczość muzyczną.

ENERGY FOLK

Na koncert składają się autorskie kompozycje zespołu. Jest to przede wszystkim pełna energii i ekspresji mieszanka stylów muzycznych takich jak pop, rock i folk. Ogromnym atutem są instrumenty dęte, które w znaczący sposób podkreślają żywiołowy charakter muzyki. Doskonały kontakt z publicznością sprawia, że koncert sprawdza się zarówno na imprezach plenerowych jak i na zamkniętych eventach. Zespół istnieje od 2013 roku. Do chwili obecnej ma na swoim koncie udział w wielu festiwalach muzycznych oraz ponad 200 zagranych koncertów na terenie całej Polski. Do najpopularniejszych kompozycji zespołu zaliczyć można takie utwory jak: "Swojszczyzna czyli wina za mało", "Miłość do górala", "Do gwiazd", "Urodziny u rodziny". Zapraszamy na nasz oficjalny kanał Youtube na którym możecie Państwo posłuchać utworów i zobaczyć nasze nasze teledyski (pop, rock, folk tradycyjny). Skład zespołu (2021): sekcja dęta (trąbka, puzon, saksofon altowy), skrzypce, gitara elektryczna, gitara elektro-akustyczna, wokal żeński i męski, realizator dźwięku, (łącznie 8 osób).
Czas trwania koncertu: 60 minut

Fragmenty koncertu 26.06.2021 - video
Spot video
Oficjalny kanał youtube
Fragmenty koncertu 2019

BIESIADA POLSKA

Koncert złożony z najbardziej popularnych pieśni ludowych z różnych regionów kraju. Utwory takie jak "Pije Kuba do Jakuba", "Marianna", Szła dzieweczka", "Zagraj mi piękny cyganie", Głęboka studzienka" i wiele innych znanych utworów biesiadnych zapewni wszystkim uczestnikom doskonałą zabawę nie tylko podczas tańca ale również podczas wspólnego śpiewania. Dodatkowo w czasie koncertu prowadzone są zabawy, które w żartobliwy sposób umilą przerwy między poszczególnymi blokami muzycznymi.
Czas trwania koncertu: 80 minut

Video

BIESIADA GÓRALSKA

koncert złożony z najbardziej popularnych pieśni i utworów góralskich z regionów: Beskidów, Podhala, Karpat czy Sudetów. Zespół złożony jest z rodowitych górali. W swoim programie artystycznym nawiązują do najlepszych tradycji muzyki góralskiej na które składają się utwory folkowe i biesiadne. Dodatkowo w czasie koncertu prowadzone są konkursy i zabawy „okraszone" swoistym, góralskim humorem.
Czas trwania koncertu: 80 minut

Video

BIESIADA CYGAŃSKA

Koncert oparty jest na międzynarodowym folklorze romskim, składającym się ze starych pieśni, romansów, czardaszy i tańca.Usłyszymy utwory autorskie jak i również najbardziej popularne pieśni cygańskie. "Cyganeczka", "Jadą wozy kolorowe, "Cygańskie życie to raj", "Ore,ore", "Oczy czarne" itp. Sentymentalne utwory i żywiołowe rytmy to charakterystyczne cechy brzmienia i stylu muzyki romskiej. Każdy koncert to niezapomniane przeżycie i obcowanie z kulturą cygańską ale także doskonała zabawa z publicznością.

Video